InPay S.A.

Pionier na rynku płatności Bitcoin w Europie Wschodniej

Projekt
zakończony

182

wspierających

Biznes

kategoria

Warsaw

miejscowość

40 zł

cena akcji

5000

liczba akcji

5%

procent akcji

Projekt zakończony

do zakończenia

Bierzesz ile zbierzesz

rodzaj oferty
100%
200 000 / 200 000 zł

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i reklamowy, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.


Przed nami ogromne zmiany

Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów o największej liczbie pobrań oprogramowania dla portfela Bitcoin oraz wśród 10 krajów, w których jest najwyższe zainteresowanie Bitcoinami, jak to wykazują statystyki wyszukiwania Google Trends.

Z kolei, według serwisu gromadzącego dane o miejscach akceptujących płatności Bitcoin na świecie - Warszawa posiada 27 takich miejsc, czyli więcej niż Frankfurt (18), Monachium (21) czy Budapeszt (13) i nie wiele mniej niż Praga (35), Berlin (56) czy Londyn (65).

W roku 2013 w Warszawie powstał InPay - pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie system płatności i akceptacji Bitcoin dedykowany sprzedawcom tradycyjnym oraz internetowym.

InPay S.A. została zarejestrowana 26 czerwca 2014 roku, przeznaczając pierwsze pozyskane środki na organizację spółki akcyjnej, na rozwój technologii oraz zabezpieczenie kwestii prawno-skarbowych. Teraz, dzięki ofercie publicznej akcji spółki, chcemy pozyskać finansowanie szybkiego rozwoju systemu InPay w Polsce i w Europie.

Chcemy aby liczba miejsc akceptujących płatności Bitcoin w naszym kraju rosła. Pragniemy działać w interesie przedsiębiorców - ograniczając ich koszty transakcyjne oraz upraszczając działania, a także w interesie akcjonariuszy - zwiększając wartość spółki InPay S.A. i wysokość dywidend.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem projektu InPay i do zakupu naszych akcji online.

Przedstawiamy InPay

InPay to system płatniczy przyszłości. InPay powstał aby umożliwić sprzedawcom akceptację płatności Bitcoinami, uwalniając ich od konieczności płacenia wysokich prowizji pośrednikom i bankom. Dzięki temu mogą zaoferować niższe ceny kupującym.

Jak działa InPay?

InPay usuwa bariery przed właścicielami sklepów stacjonarnych i internetowych, którzy chcą przystąpić do akceptowania płatności Bitcoinami.

Właściciel biznesu, który chce skupić się na prowadzeniu swojej działalności, a nie spekulacji aktywami o wysokiej zmienności, ma gwarancję, że na konto bankowe zostanie przelana kwota w równowartości wystawionych faktur i paragonów. Przedsiębiorca otrzymuje przelew na konto o takiej samej wartości jaką otrzymałby gotówką.

Zamrożenie kursu z momentu sprzedaży to podstawowa funkcja, której oczekuje rynek, bowiem przyjmowanie płatności w Bitcoinach pociąga za sobą potencjalne zagrożenie związane z fluktuacją ceny. Ten problem szczególnie dotyczy Bitcoina, który znany jest z bardzo gwałtownych zmian kursu.

Dla firm, które już wcześniej rozważały akceptowanie płatności Bitcoinami lub zdecydowały się już na wykorzystanie dostępnych narzędzi (elektronicznych portfeli) InPay oferuje następujące udogodnienia:

  • Płatności bez prowizji, czyli brak konieczności księgowania rozbieżności wynikających z przyjmowania płatności elektronicznych;
  • Unikatowe adresy wpłat dla każdej transakcji, które pozwalają na zachowanie tajemnicy handlowej i nie udostępnianie informacji o obrotach osobom nieupoważnionym;
  • Możliwość przyjmowania jedynie wpłat bez możliwości wypłacania środków, co eliminuje ryzyko wypłacenia środków przez nieuprawnionego pracownika ;
  • Powiązanie płatności z meta danymi transakcji, takimi jak numery paragonów / faktur, itd. dla lepszego raportowania;
  • Innowacyjne uproszczenie bezpiecznego systemu rozliczeń np. w gastronomii, itp. czyli dedykowane konta dla pracowników, zamknięcia zmiany itp.

Przy każdej próbie dokonania transakcji, system InPay automatycznie wyszukuje najlepsze oferty kupna z giełd światowych. Dzięki temu, InPay jest w stanie zarabiać na różnicach kursowych bez ponoszenia ryzyka, a osoby płacące mogą liczyć na otrzymanie kursu wymiany lepszego niż same byłyby w stanie uzyskać na poszczególnych giełdach.

W jaki sposób InPay S.A. zarobi na siebie?

InPay S.A. zarabia na obrocie certyfikatami elektronicznymi Bitcoin. W czasie rzeczywistym, korzystając z dostępu do coraz większej liczby giełd i w pełni zautomatyzowanego procesu wyboru najniższej możliwej wartości konwersji w danym czasie. Mówiąc w skrócie, InPay S.A. nie gromadzi Bitcoinów, ale w umiejętny sposób sprzedaje je w czasie rzeczywistym, z zyskiem.

Co zyskujemy kupując akcje InPay S.A.?

Bitcoin staje się coraz bardziej popularny na świecie. To rynek globalny. Wzrost liczby transakcji dokonywanych za pomocą Bitcoin systematycznie rośnie. Startupy, które dzisiaj zaledwie zaczynają operować na tym rynku, w przyszłości staną się jego liderami. Wspierając alternatywne rozwiązania płatnicze stymulujemy konkurencję na dość zamkniętym rynku o wysokich barierach wejścia. Większa konkurencyjność dzięki tanim rozwiązaniom takim jak InPay, to w efekcie presja na dostawców klasycznych metod płatności, aby zmniejszyli z własnej woli np. opłatę interchange. Wierzymy, że zdrowa konkurencja przyniesie lepsze rezultaty niż unijne dyrektywy, a konsumenci zyskają niższe ceny dzięki zwiększeniu rentowności przedsiębiorstw.

Co stanowi o przewadze rynkowej InPay S.A.?

Twórcy systemu InPay przez ostatnie 12 miesięcy przygotowywali się do uruchomienia spółki i pozyskania finansowania. To nie jest łatwy proces, szczególnie w środowisku skomplikowanych przepisów prawnych i podatkowych. InPay S.A. nie chce narażać swoich klientów działając zgodnie z polskim oraz unijnym prawem. Dlatego dużą część czasu i środków finansowych poświęciliśmy na dokładne opracowanie tej tematyki.

InPay S.A. posiada zaawansowaną i sprawdzoną technologię, ale jej dalszy rozwój wymaga więcej czasu i zasobów.

Kto tworzy InPay S.A.?

Oprogramowanie InPay zostało stworzone przez Lecha Wilczyńskiego i Sławomira Więcha, deweloperów z wieloletnim doświadczeniem. Już na studiach na warszawskiej Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych tworzyli razem oprogramowanie, które pomagało uczelni testować zdolności programistyczne studentów. Przez lata Sławek zdobywał doświadczenie jako lider zespołów IT w dużej firmie ubezpieczeniowej, a Lech tworzył oprogramowanie B2B wykorzystywane przez sklepy internetowe, a następnie tworzył rozwiązanie audio-marketingu wykorzystywane w sieciach handlowych w całym kraju.

Przez ostatnie kilka lat Bitcoin interesował ich jako bardzo ciekawy eksperyment, z którego potencjału doskonale sobie zdawali sprawę. W drugiej połowie 2013 roku podjęli decyzję, że nie ma co czekać aż zachodnie serwisy przejmą polski rynek, że trzeba działać mimo jeszcze niezbyt jasnego statusu prawnego Bitcoina w Polsce.

InPay pozyskał inwestora i mentora w osobie Arkadiusza Osiaka, założyciela m.in. portalu Money.pl. Dzięki temu, zdecydowaliśmy o powołaniu spółki akcyjnej, zabezpieczeniu jej od strony podatkowej i prawnej, przygotowaniu oferty publicznej akcji. Arek wspiera młodą spółkę, prowadzoną przez technicznych co-founderów, w zakresie strategii rozwoju.

thumb_c20df08_resize_1920_1080.png

Oferta publiczna akcji:

InPay S.A. oferuje możliwość nabycia w drodze oferty publicznej 5.000 akcji własnych Spółki, tj. 5% kapitału zakładowego, po cenie 40,00 zł każda. W celu nabycia wybranej liczby akcji prosimy o przejście do systemu transakcyjnego crowdfunding.inpay.pl

Jak wykorzystamy środki pozyskane z oferty publicznej akcji spółki?

Środki z oferty publicznej umożliwią nam zbudowanie zespołu sprzedażowego, dotarcie do większej liczby sprzedawców, dalszy rozwój oprogramowania, a wkrótce też, ekspansję na pozostałe kraje europejskie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszym biznesplanie, dostępnym po kliknięciu w link: inpay.pl.

Misja

Płatności bezgotówkowe powinny być proste a przede wszystkim bezpieczne, tanie i wygodne. Jednak współczesne rozwiązania płatnicze posiadają duże braki w tym względzie, są kontrowersyjne pod względem ochrony oszczędności i prywatności. Płatności gotówkowe natomiast, wiążą się ze sporymi kosztami obsługi i chcąc nie chcąc podążamy w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego. Wiele osób dostrzega jednak potencjalne zagrożenia płynące z takiej przemiany. Wierzymy, że da się wykorzystać technologię w sposób, który usprawni handel, zmniejszy koszty transakcyjne, a jednocześnie pozwoli chronić prawo do prywatności i zarządzania swoimi finansami bez ograniczeń.

Narzędzia

Technologia, która jest w stanie sprostać tak rozumianej misji opiera się na koncepcji, która do 2009 roku nie miała swojej implementacji w praktyce. Ostatnie pięć lat pokazało jak fantastyczne możliwości stoją otworem przed nami, że ten całkowicie oddolnie realizowany eksperyment przetrwał próbę czasu i rośnie w siłę do niewyobrażalnej wcześniej skali. Bitcoin stał się dowodem na to, że zdecentralizowane aplikacje począwszy od użycia jako środek wymiany przez prawa majątkowe i inteligentne kontrakty po mechanizmy składowania danych w chmurze, mogą funkcjonować o wiele lepiej i bezpiecznej niż scentralizowane rozwiązania.

Tak jak 100 lat temu bracia Wright unieśli w powietrze człowieka i maszynę, tak kilka lat temu jednemu człowiekowi udało się znaleźć rozwiązanie problemu, który dotąd nie miał praktycznego rozwiązania, czyli sposób na uzyskanie konsensusu w zdecentralizowanej sieci komputerowej. Pierwszą aplikacją tego wynalazku są certyfikaty elektroniczne Bitcoin.

Edukacja społeczeństwa

Mamy do czynienia z ogromną zmianą cywilizacyjną na skalę światową, największą od stu lat, która następuje bez względu na podejście poszczególnych jurysdykcji. Następuje zmiana utartych przekonań dotyczących podstawowych pojęć. Spotyka się to jednak z ogromnym niedowierzaniem społeczeństwa, no bo nie pomaga tu konieczność rozumienia koncepcji związanych z kryptografią, sieciami komputerowymi, obsługą aplikacji, czy zwykłego "smartfona".

Chcemy to zmienić organizując szkolenia, a przede wszystkim sprawić, aby w każdym sklepie można było użyć nowej metody. To pierwszy krok. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężka praca u podstaw, edukowania konsumentów i przedsiębiorców. Nie dokonamy tego bez Waszej pomocy, zaangażowania finansowego i osobistego.

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i reklamowy, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego.

Komentarze

Uwaga - każda wersja językowa portalu posiada oddzielne komentarze do projektu. Komentarze zamieszczane na naszym serwisie podlegają Regulaminowi komentowania.